Çiğli Belediyesi İşçileri’nden Maaşlarının Eksiz ve Düzenli Ödenmesi için Eylem

Çiğli Belediyesi işçileri, belediye binası önünde yaptığı açıklamayla ücretlerinin eksiz, zamanında ve tek seferde ödenmesini talep etti.

featured

İZMİR – Çiğli Belediyesi işçileri, enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında her geçen gün eriyen ücretlerinin eksiz olarak tek seferde ve düzenli ödenmesi talebi ile belediye önünde basın açıklaması yaptı.

İşçilerin örgütlü olduğu Genel-İş 8 No’lu Şube adına açıklamayı okuyan Şube Yöneticisi Barış Okur,  Çiğli Belediyesinde çalışan üyelerinin enflasyon nedeni ile en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak durumda olduğunu belirterek, “Artan enflasyon, ağır yaşam koşulları, ardı arkası kesilmeyen zamlar, yaşanan ekonomik ve siyasal krizle birlikte işçi sınıfına yönelik saldırılar devam ederken bir de maaş alacaklarımızın ödenmemesi, bizlerin borç batağına sürüklenmesi ve sefalete mahkum edilmesi anlamına gelmektedir” dedi.

Maaşlarının zamanında ve tek seferde ödenmesini istediklerini vurgulayan Okur, en kısa sürede maaşlarının ödenmesi taleplerini yineleyerek, “Maaşlarımızın zamanında ödenmemesi durumunda pazartesi gününden itibaren üretimden gelen gücümüzü kullanarak, hak ettiğimiz maaşlarımızı eksiksiz bir şekilde ve düzenli olarak alana kadar mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!