İSTANBUL – Erkek egemen kapitalist düzen, kadın cinayetlerini önlemenin değil üretmenin aracı olduğunu her gün yeni ve başka örneklerle gösteriyor.

İstanbul’da boşandığı Tarık Keskin tarafından şiddete maruz bırakılıp ölümle tehdit edilen Rüya K.,tüm şikayetlerine rağmen Keskin’in bir türlü ‘yakalanamadığını’ söylemiş ve sosyal medya üzerinden çağrı yapmıştı. Yapılan çağrı üzerine Tarık Keskin, Beylikdüzü’nde terk edilmiş bir villada yakalanarak, gözaltına alınmıştı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlanmıştı.

Tarık Keskin’in Bakırköy 45. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşması görüldü. Tutuklu sanık duruşmaya Tarık Keskin, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.

Tarık Keskin’in  avukatı, 6 aydır tutuklu bulunan müvekkilinin sabıkasının olmadığını öne sürerek, tahliyesini istedi. Ardından konuşan Rüya K. ise şikayetinin devam ettiğini söyledi.

Savcı, sanığın üzerine atılı suçun niteliği, tutuklulukta geçirdiği süre, savunmasının alınması, mevcut delil durumu ve tüm delillerin toplanmış olmasını gerekçe göstererek tahliyesini talep etti.

İlgili Haber:  16 Yaşındaki Kızını Sokak Ortasında Bıçakladı

Mahkeme faili tahliye edip duruşmayı erteledi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Tarık Keskin hakkında “Konut dokunulmazlığını ihlal etme”, “Basit yaralama”, “Mala zarar verme”, “Silahla tehdit”, “Hakaret”, “Zincirleme şekilde Tehdit”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” ve “Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlarından Keskin’in 5 yıl 10 aydan 26 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenmişti.

Mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini, savunmasının alınmış ve delillerin toplanmış olmasını, tutuklu kaldığı süreyi, sabit ikametgahının bulunmasını ve tutuklamanın tedbir niteliğini göz önünde bulundurarak, tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Bundan sonra öldüğümü yazarsınız

Duruşma sonrasında konuşan Rüya K., “Bir sonraki haberiniz ölüm haberim olacak. Bundan sonra öldüğümü yazarsınız. Hangi adalete güvenmeliyim? Adam daha ne yapmalı, mali müşavir diyor ne mali müşaviri. 5 senedir çalışmayan bir adam. Muhabese mezunu sadece bir sene çalıştı. Polis kimliği giyip rozet takıp insanları dolandırarak iş yapan bir adam. Mahkeme konuşmamıza izin bile vermedi. Konuşmadım. Bir çocuğu var diye tahliye istiyor avukatı, çocuğunu hayatında kaç defa görmüş. Bu adam zaten denetimli serbestliği varken benim evimi bastı, beni dövdü bana şiddet uyguladı. Can çekişerek mi yoksa kurşunla mı öldürüeceğim onu düşünüyorum. Nasıl öldürüleceğimi düşünüyorum şu anda. Evimin önünde bir sürü kurşun sıktı, iyi değilim ve iyi olamıyorum. Adli kontrol verilmesi onu yıldırmayacak. Tahliye nedeninde sabit ikametgah sahibi olması diyor. Yakalama çıksa bir daha bulunamaz ki bu adam. Hep yer değiştiriyor. İllegal işler yaparak geçiniyor. Bir sürü dosyası var. Sahte para, uyuşturucu, silah, insanları polis kimliğiyle tutup evlerini yağmalama, polis kimliğiyle işlem yapma.