Bir Hasta Tutuklu Daha Yaşamını Yitirdi

hasta-tutukluboldu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AFYONKARAHİSAR – Cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri bitmek bilmiyor. Yaşanan ihlallerden biri de hasta mahkumlar konusunda yaşanıyor. Tahliye edilmeyen ağır hastalardan bir mahkum daha cezaevinde can verdi. 

Akciğer kanseri olmasına rağmen tedavisi engellenen Yılmaz’ın, cezaesının bir yılın altına düşmesine rağmen tahliye edilmediği öğrenildi.

Yılmaz’ın, akciğer kanserinin yanı sıra, ülser, gastrit ve reflü gibi mide hastalıkları, tiroid bezinde nodül ve önemli diş sorunları bulunuyordu. Yılmaz’ın koronavirüs nedeniyle uzun bir süre tedaviye erişemedi.

Ayrıca Yılmaz’ın, verilen cezanın bir yılın altına düşmesine rağmen denetimli serbestlik hakkında mahrum bırakıldığı öğrenildi. 

Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, dün hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için yaptığı eylemlerin 340’ıncı haftasında Yılmaz’ın durumuna dikkat çekerek, serbest bırakılmasını talebinde bulunmuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!