Bakanlık Önünde Ters Kelepçeyle Gözaltı: Açım, Geçinemiyorum, Kiramı Ödeyemiyorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın önüne giderek, “Açım, geçinemiyorum, kiramı ödeyemiyorum” diyen bir kişi, ters kelepçe ile gözaltına alındı.

featured

ANKARA – Ankara’da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın önünde ‘açım, geçinemiyorum’ diyen kişi ters kelepçe ile gözaltına alındı.

Dün sabah saatlerinde bakanlığın merkez binasının kapısına giden bir yurttaş, geçinemediğini belirterek isyan etti. Sermaye devleti ise her haklı, barışçıl, demokratik ve meşru eyleme yaptığı gibi saldırı ile karşılık verdi.

BirGün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre 45-50 yaşlarındaki vatandaş, “Açım, geçinemiyorum, kiramı ödeyemiyorum. Ne yapayım, kendimi mi öldüreyim?” dedi.

DARP EDİLDİ, TERS KELEPÇE TAKILDI

Bakanlıkta görevli polisler “geçinemiyorum” diyen vatandaşı gözaltına alındı. Polisin darp ederek ters kelepçe ile gözaltına aldığı vatandaşın akıbeti ise bilinmiyor.

BAKANLIĞIN GÖREVİ YOKSULLUKTAN KURTARMAK

Öte yandan yurttaşın geçinemediği için kapısına gittiği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın görevlerinden biri de “Aşırı yoksulluk sınırının altında kalanların sosyal yardım sistemine dâhil edilerek aşırı yoksulluktan kurtulmalarını sağlamak” olarak açıklanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!