Bahçeli Kontracıları Savundu,’Beyaz Toros’u Selamladı, Saldırganları Tebrik Etti

Bursaspor trübinlerindeki saldırganların Amedspor'a yönelik saldırılarını 'tepki' olarak niteleyen MHP lideri Devlet Bahçeli, 'Bursaspor taraftarlarını tebrik ediyorum, selamlıyorum' dedi. Bahçeli'ye göre Amedspor'un ismi de 'uygun değil'.

featured

ANKARA – TBMM’deki grup toplantısında gündemi değerlendiren Bahçeli’nin hedefinde altılı masa ve Bursa’da saldırıya uğrayan Amedspor vardı.

İsim zikretmeyen Bahçeli, altılı masa için “Siyaseti fitne kumpasına, çadır tiyatrosuna, kutuplaşma arenasına çeviren fırıldakların, U dönüşleri ile meşhur devşirmelerin tertiplerine itibar etmeyeceğiz” dedi.

Bursaspor-Amedspor maçında yaşananlara da değinen Bahçeli, “bölücülerin” stadı tahrik ettiğini öne sürerek, tribünde 90’lı yılların faili meçhul cinayetlerini hatırlatan “Yeşil” ve “Beyaz Toros” pankartları açan Bursaspor taraftarını da tebrik ederek ‘selamladı.’

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

ALTILI MASA’YA: ÇADIR TİYATROSU

“Siyaseti fitne kumpasına, çadır tiyatrosuna, kutuplaşma arenasına çeviren fırıldakların, U dönüşleri ile meşhur devşirmelerin tertiplerine itibar etmeyeceğiz. Nahoş tezgahlarına gelmeyeceğiz. Başkaları dedikodu çarkına kapılacak, biz dağları aşacağız. Başkaları polemik batağında debelenecek biz huzur, barış ve kardeşliğin manifestosunu yazacağız.”

‘CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM İTTİFAKI DEĞİLDİR’

“Milliyetçilik sadece heyecanla dinlenen bir nutuk değildir. Bu kalıp ve kapsamda olmamalıdır. Milliyetçiliğe asıl anlamını veren imkan ile mümkünün, olmuş ile olanın, akıl ile inancın mantık ve makbulde buluşturulmasıdır. MHP milletimiz için öngördüğü tehlikeler karşısında bugün de yarın da direnecek, her bedeli ödemeye hazır olacaktır. Bu vatan çaresiz değildir. Bu devlet önüne gelenin sövüp sayacağı sömürge bakiyesi değildir. MHP ve Cumhur İttifakı millet varlığının boyun eğmeyecek bayraktarıdır. Cumhur İttifakı sadece seçim ittifakı değildir. Türkiye’yi hedef alan husumet çetelerine karşı tarihi birlikteliğin unvanıdır. İttifakımızda parti çıkarları değil ülke çıkarları esastır.”

‘HÜKÜMET İSTİFA SLOGANLARI KARANLIK PLANIN HAZIRLIĞI’

“Devletimizin egemenlik haklarını açıktan hedef alan, milli ve manevi değerlerimizin zedelenmesine hizmet eden, toplumsal kaosa çanak tutan sinsi bir senaryo körüklenmektedir. Depremi fırsat bilen ahlaksızlar seçimleri sabote etmek maksadıyla tedavüldedir. Doğal afetlerin teslim alamadığı Türkiye’yi doğal olmayan ataklarla boyun eğdirmeye çalışan mihrakları biliyor, nefesimizle de enselerinde olduğumuzu açıklıyoruz. Altılı Masanın krize yakalandığı bugünlerde, sokakları tahrik etmeye çabalayan dış bağlantılı soysuzların ateşle oynadığı ortadadır. Tribünlerdeki ‘hükümet istifa’ sloganları Türkiye düşmanları tarafından sipariş edilen, toplumsal hadiselere kapı aralayacak karanlık planın hazırlığıdır. Türkiye sokakta bulunmadı, tribünlerde kurulmadı, 3-5 çapulcunun eliyle de harap olmayacak, bitap düşmeyecektir. Rüzgar estiren fırtına ile devrilecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!