Ankara’da ‘Şiirin Yüzleri’ Sergisi: 18 Nisana Kadar Sürecek

Sanatçı İbrahim Demirel'in 21 Mart Dünya Şiir Günü için hazırladığı "Şiirin Yüzleri Ankara" fotoğraf sergisi sanatseverleri Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde bekliyor.

featured

ANKARA – Çankaya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesi, Dünya Şiir Günü etkinleri kapsamında fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel’in “Şiirin Yüzleri Ankara” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Babür Pınar ve İbrahim Demirel

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılan sergi, 18 Nisan’a kadar sanatseverlerle buluşacak.

Bugüne kadar sayısız fotoğraf sergisine imza atan İbrahim Demirel, bu defa farklı bir sergi ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Sergi, Demirel tarafından çekimleri gerçekleştirilen Ankaralı veya Ankara’da yaşamış, hayatta olan ya da kaybettiğimiz 115 şairin portresinden ve her şairin portresine eşlik eden bir şiirinden oluşuyor.

Gazetemizde yazılarını okuduğunuz şair ve yazar Babür Pınar’a da köşe ayrılan sergi pandemiye rağmen edebiyatseverlerin katılımıyla sürüyor.

Babür Pınar sergi kapsamında Başkent Postası’nda bir söyleşi gerçekleştirdi. Serginin hazırlık sürecine ve önemine dair vurgularda bulundu.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
1
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!