Amazon İşçilerinin Sendikalaşma Mücadelesi Sürüyor

Amazon'a ait Ceva3/Tavşanlı deposu önünde sendikalaşmak için direniş başlatan işçiler, vardiya değişikliği sırasında diğer işçilere seslenerek mücadeleye katılmaya çağırdı.

featured

İSTANBUL – DGD-Sen üyesi işçilerin, Amazon çalışanlarına yönelik mobbing, sürgün ve işten atmalara karşı Gebze’de bulunan Amazon’a ait Ceva3/Tavşanlı deposu önündeki direnişi sürüyor. Direnişlerinin dördüncü gününde olan işçiler, vardiya değişikliği yapan işçi servislerindeki işçilere seslenerek mücadele çağrısı yaptı.

uzun ve yoğun çalışma saatleri dayatılan işçiler, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinden de yoksun. İşçiler ayrıca patronun belirlediği hedefleri tutturmaya zorlanıyor. Hedefin altında kaldıklarında ise işten atılma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorlar.

Yalancı şahitlerle işten atılan Mehtap Tütün işçilere şöyle seslendi: “Yasemin, Emrah Çelebi hepiniz buradan rezil ola ola  gideceksiniz. Biz onurumuzla burada bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Öte yandan DGD-Sen’in Ceva Lojistik Amazon projesinde çalışan iş yeri temsilcisi İbrahim Volkan Çolakgil, gece vardiyasında olmasına rağmen bugün öğlen saatlerine kadar işten çıkarılmadı ve çıkışta ise direnişe katılmaması için uyarıldı. Arkadaşları tarafından alkışlarla kazanan Çolakgil, mesai sonrası direnişte yerini aldı.

Direnişteki işçilerin talepleri ise şöyle:

– “Sendikalı işçilere yönelik mobbing, sürgün ve işten atma tehditlerine son verilecek
– İşçilerin sendikalaşma hakkı gasp edilmeyecek.
– İşçiler bu talepler kabul edilmediği takdirde depoyu kitleyeceklerini, bunu yapabilecek örgütlü güce sahip olduklarını hatırlatarak 3 günlerinde direnişe devam ediyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!