Ağaç A.Ş. İşçileri İş Bıraktı: Saraçhane Önünde Eylemde

İşçiler için her şey çok güzel olacak denmişti. Şimdi ne oldu? | Saraçhane önünde toplanan işçiler; talepleri karşılanana kadar alanı terk etmeyeceklerini, verilen sözlerin br an önce uygulanmasını gerektiğini belirtti.

featured

Yapılan açıklama, “Hepimiz için gece gündüz İstanbul’u güzelleştiren Ağaç A.Ş. işçisinin toplu sözleşme hakkı için, atılan arkadaşlarımızın işe geri alınması için, bizlere baskı uygulayanlara yaptırım uygulanması için İstanbul halkının yanımızda olmasına ihtiyacımız var” denildi.

Saraçhane’de düzenlenen açıklamada konuşan Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası Danışmanı Şeref Özcan işçilerin sendika yetki davalarıyla oyalandığını söyleyerek, “İşçileri toplu sözleşmesiz, asgari ücrete çalıştırılmak isteniyor. Belediyelerde Ağaç A.Ş. çalışanları dışında asgari ücrete çalışan yok. Yönetim ile görüşmelerimiz devam ediyor. 3 sendika temsilcimiz işten atıldı. Bu işçilerin işe iadesini talep ediyoruz. Yöneticiler işçi arkadaşlarımıza hakaretler savurdu o yöneticilere soruşturma açılmasını istiyoruz” dedi.

‘TALEPLER KARŞILANANA KADAR EYLEMDEYİZ’

İşçilerin asgari ücret düzeyinde çalıştığını ifade eden Özcan, “İşçilerin ücretlerinde de bir iyileştirme yapmayacaklarını söylüyorlar. Yüzde 50’nin üzerinde zam yaptıklarını söylüyorlar bu doğru değil asgari ücret üzerine sadece 300 liralık bir zam yaptılar. İşçilerin 5 bin lira ile geçinmesi mümkün değil. Geçinebilecek düzeyde zam istiyoruz. Bu taleplerimiz karşılanan kadar eylemlerimize devam edeceğiz. İşçi burada bekliyoruz derse günlerce burada bekleriz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!