4 Aydır Ücretleri Ödenmeyen Foça Belediyesi İşçilerinden Eylem

Dört aydır ücretleri ödenmeyen Foça Belediyesi işçileri eylem yaptı. İşçiler yaptıkları basın açıklamasıyla ücretlerinin ödenmesini istedi.

featured

İZMİR – Yerel seçimlerin ardından kasalarında para olmadığı için işçilerin ücretlerini ödeyemeyen belediyeler kervanına Foça Belediyesi de eklendi.

Seçim öncesinden bu yana 4 aydır ücretlerini alamayan DİSK Genel-İş 4 No’lu Şube üyesi işçiler Foça Nihat Dirim Demokrasi ve Barış Meydanında kitlesel basın açıklaması yaptı.

Eyleme Foçalı yurttaşlar da destek verirken, Foça Tarih ve Doğa Talanına Hayır Platformu pankartıyla işçilere destek verdi. Eylemde, “İş ekmek yoksa barış da yok”, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları atıldı.

Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı’nın da katıldığı basın açıklamasını DİSK Genel-İş 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin okudu.

“EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ”

Foça Belediyesi Bağ-Kent Şirketinde işçilerin ücretlerini alamadığını söyleyen Tekin, “3 aydır maaşlarımız, sadece 2 defa 10 bin ve 12 bin 500 TL olarak yatırıldı. Kadrolu işçilerde ise 6 ikramiye henüz ödenmedi. Belediye başkanı ödemelerle ilgili tüm yolları denediğini bizlere iletti. Bizler de kendisine inanmak ve güvenmek istiyoruz” dedi.

“ÜCRETLERİMİZ ÖDENSİN”

Kendilerinin harcama yetkilisi olmadığını belirten Tekin, “Belediyenin borçlarını da biz yapmadık. Evet para yok, biz anlamak istiyoruz, ancak evde çocuk, eş, mahalledeki bakkal, ev sahibi, banka, tefeci anlamıyor, anlatamıyoruz. Bizim için aldığımız maaşlar çok büyük hayati öneme sahip. Bu enflasyonda, bu yoklukta aldığımız her bir kuruş, bizim için hayati önem taşır, her bir kuruş bizim alnımızın teridir, çocuğumuzun ekmeğidir” diye konuştu.

İşçilerin ücret alacaklarının, zamanında ve düzenli olarak ödenmesini istediklerini belirten Tekin, “İşçilerin maaşları ve diğer alacak ücretleri bir an önce ödenmeli, işçi huzurla işinin başında olmalı ve bundan sonraki süreç, birlikte yürütülmelidir. Aksi halde, İş Kanunun 34. maddesi gereği üretimden gelen gücümüzü kullanarak hizmet üretmeyeceğimizi, eylem ve etkinliklerimizi arttırarak devam edeceğimizi bildiriyoruz” dedi.(Evrensel)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!