1 Mayıs Afişlerine Polis Engeli Sürüyor

1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi Karaköy’de bulunan Galataport şantiyesi çevresine afiş asmak isteyen Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) üyeleri polis engeliyle karşılaştı.

featured

İSTANBUL – Maruz kaldıkları engellemeyi anlatan sendikanın Genel Sekreteri Nihat Demir, polislerin kendilerine ihbar üzerine geldiklerini söylediklerini paylaştı.

Demir,  “Aslında her zaman ki gibi afiş asıyorduk. Olağanüstü bir durummuş gibi bir sürü polis geldi. Afişlerimize el konuldu. Yarım saatten fazla bizi beklettiler” dedi.

CEZA YAZDIKLARI SUÇU KENDİLERİ İŞLEDİ

Polislerin çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle haklarında ‘Kabahat Kanunu’nu ihlal’den tutanak tuttuğunu belirten Demir, “Biz çevre kirliliğine karşıyız. Bizi uyaran polis içtiği sigarasını çimenlere attı” diye belirtti.

Sendikal haklarının hukuksuz bir şekilde engellendiğini söyleyen  Demir, “İşçilerin sesini kısmaya çalışıyorlar. Biz de yaşamın her alanında dün olduğu gibi bugün de var olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu saldırılara karşı her yerde örgütlenmeye devam edeceğiz. 1 Mayıs’ta en güçlü bir şekilde alanlarda olacağız. Özgürlüğümüz, emeğimiz için haykıracağız. Hiç kimse buna müdahale edemez.1 Mayıs’a kadar coşku ve heyecanla sokaklarda olmaya devam edeceğiz. 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!