Yardım TIR’ına Silahlı Saldırı: Bir Kişi Yaralandı

Depremzedeler için toplanan yardımları taşıyan TIR’a silahlı saldırı yapıldı. Saldırı sırasında bir kişi yaralandı.

featured

İSTANBUL – Şahkulu Dergahı’nın depremzedeler için topladığı yardımları taşıyan TIR’a silahlı saldırı yapıldı. Saldırı sırasında 1 kişi yaralandı.

Deprem bölgesine gönderilmek üzere hazırlanan yardım paketleri TIR’lara yüklenirken silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırganlar aracı bırakıp kaçarken “Bizim arkamızda kimler var, siz bunları biliyor musunuz? Buraya adam yığarız” dediği belirtiliyor.

Saldırı sırasında bir kişi bacağından yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

“Aleviler tüm canların yanında!”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği GYK üyesi Hüseyin Ağçal yaptığı açıklamada yardım TIR’ına saldırı olduğunu belirtti ve saldırıya ilişkin şunları ifade etti:

“Anlaşılıyor ki Alevilerin deprem bölgesine yaptığı yardımlar birilerini rahatsız etmiş, bundan dolayı bize dönük bir saldırı gibi gözüküyor. Aleviler tüm canların yanında, depremzedelerin yanındayız, yardımlarımızı göndermeye devam edeceğiz.”

“Çok büyük çaba gösterdik depremde!”

Şahkulu Sultan Dergahı Başkanı Beyzade Özkahraman ise saldırıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bizim Pendik şubemiz var. Depremzedeler için çok miktarda bağış topladı. Şahkulu’nda toplanan bağışlarla birlikte TIR’larla Anadolu’ya sevk edildi. Çok büyük çaba gösterdik depremde. TIR’lardan birine el koymak istemişler. Gasp gibi bir durum olduğunu anladık. Çocuklar da vermemek için direnmiş. O direnme sırasında ateş edilmiş. Arkadaşlarımızdan biri yaralanmış. Olay gasp gibi görünüyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!