Tutuklu TTB Başkanı Fincancı ve Arkadaşları Hakkında Yeni Soruşturma ve Gizlilik Kararı

'Örgüt propagandası' yaptığı iddiasıyla tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ile, başkanı olduğu Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nin diğer üyeleri hakkında bu kez 'örgüt üyeliği' iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Dosya hakkında gizlilik kararı alındı.

featured

ANKARA – Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak’ın kuzeyinde PKK’ye karşı yaptığı operasyonlarda kimyasal silah kullandığı iddiasıyla ilgili bilimsel açıklamaları “örgüt propagandası” denilerek soruşturma açılan ve tutuklanan Şebnem Korur Fincancı hakkında bu kez de “örgüt üyeliği” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Fincancı’nın başkanı olduğu Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi’nin diğer üyeleri de soruşturmaya dahil edildi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile diğer konsey üyeleri hakkında ikinci soruşturma başlatıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre soruşturmayı başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fincancı ve TTB Merkez Konsey üyelerinin tamamını “örgüt üyeliği”yle suçladı. Ayrıca dosyada gizlilik kararı da alındı.

Fincancı, hakkında açılan davada geçtiğimiz günlerde ilk kez hakim karşısına çıkmıştı. Duruşmada Fincancı’nın tutuklu yargılanmasının devamına karar verilmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!