TÜİK Protestosuna Polis Saldırısı: Bir Sendika Üyesi Kalp Krizi Geçirdi, Sendika Başkanı Dahil Birçok Kişi Gözaltında

Yaptığı istatistik açıklamalarla sürekli tepki çeken TÜİK'i protesto eden Birleşik Kamu-İş üyelerine polis biber gazıyla saldırdı. Sendika başkanı dahil birçok kişi gözaltına alındı. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyelerinden Mücahit Dede, polisin gazlı ve fiziksel müdahalesi sonucu kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçirdi.

featured

İSTANBUL – Açıkladığı enflasyon verileri tartışma konusu olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu tarafından protesto edildi.

TÜİK binasının önünde toplanan sendika üyeleri, basın açıklaması yapacakları sırada polisin biber gazlı müdahalesiyle karşılaştı. Birleşik Kamu İş Genel Başkanı Mehmet Balık’ın da aralarında olduğu üyeler gözaltına alındı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu dün yapılan açıklamada, “TÜİK’in istatistikleri gerçekçi rakamlarla açıklamaması, kamu emekçileri ve yurttaşların açlık ve yoksulluğa mahkûm edilmesine karşı mücadele edeceğiz. Bu ülkenin bir kurumu olduğunun bilincine varması için yarın TÜİK binası önünde basın açıklaması gerçekleştirilecektir” denilmişti.

SENDİKA ÜYESİ POLİS SALDIRISI SONUCU KALP KRİZİ GEÇİRDİ

TÜİK önünde açıklama yapmak isteyen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyelerinden Mücahit Dede, polisin gazlı ve fiziksel müdahalesi sonucu kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçirdi.

Dede, 29 Mayıs Devlet Hastanesi’nde anjiyo olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!