Trump Yandaşları Silahlarla Sokaklara İndi

featured

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD), 4 gün önce yapılan seçimlerin sonuçları hala netleşmedi. Trump taraftarları, silahlarla sokaklara çıktı.

Şimdiye kadar sayılan oylarla Biden, Trump’ın önüne geçti. Trump taraftarları, oyların çalındığı iddiasıyla Detroit, Philadelphia, Atlanta ve Phoenix gibi çekişmeli bölgelerde sokaklara çıktı.

New York, Portland, Washington ve Miami gibi sonuçların belirlendiği yerlerde de protestolar düzenlendi ve burada organizatörler – Cumhuriyetçi gruplar – Stop the Steal adlı bir Facebook sayfası da açtı:”Başkan Donald J. Trump’tan seçimi çalmaya çalışıyorlar ve bunun olmasına izin vermeyeceğiz.”

Sayfa, nefret suçuna yol açabileceği gerekçesiyle Facebook tarafından kapatılmadan önce 360 binden fazla takipçiye ulaştı.

Protestoları aktaran New York Times gazetesi, Trump’ın postayla gönderilen oy pusulalarının hileli olduğunu ve seçimin hileli olacağını söyleyerek, uzun süredir seçim sonuçlarıyla ilgili şüpheler için zemin hazırladığını vurguladı.(ETHA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!