Tarım İşçisine Saldırarak Gözünü Kör Eden Çavuşa Hapis

Antalya'da serviste maske takması için kendilerini uyaran tarım işçisi Altın Erdoğan'ı darp eden ve gözünde yüzde 97 oranında görme kaybına neden olan çavuş H.A. hakkında 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

featured

ANTALYA – Tarım işçisi Altın Erdoğan’ı darp eden ve bir gözünün görme yetisini kaybetmesine neden olan çavuş H.A. ve evli olduğu kişi hakkında açılan davada karar çıktı. Altın Erdoğan’ı darp eden H.A. hakkında ceza verildi.

28 Ekim 2020 tarihinde nar toplayıcılığı yaparak geçimini sağlayan, sezonluk işçi Altın Erdoğan çalıştığı iş yerinden servis ile eve dönerken serviste maske takmayan kişileri uyarması üzerine patronun azmettirmesi ile çavuşu tarafından darp edilmiş ve yüzde 97 oranında görme yetisini kaybetmişti.

Erdoğan’ın Antalya 14. Asliye Ceza Mahkemesinde iki buçuk yıldır süren hukuk mücadelesi sonucunda bugün karar çıktı. Erdoğan darp eden ve görme kaybına neden olan H.A. hakkında ağırlaştırılmış kasten yaralama suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Kararı ETHA’ya değerlendiren Erdoğan’ın avukatı Aydan Eliz Kızılkaya, “Azmettirici hakkında suç isnadı olmadığına karar verilerek dosya kapsamı dışına bırakıldı. Kararda cezai indirime gidildi 6/1 oranında. Buna itiraz edeceğiz. Ama onun dışında 9 yıl gibi üst sınırdan ceza verildi” dedi.

Sanıkların tüm tehditlerine ve olayın şahidi diğer tanıkların üzerinde kurdukları baskıya rağmen boyun eğmeden bu haklı mücadeleyi sürdürdüklerinin altını çizin Kızılkaya: “Bu süreçte yanımızda olan ve manevi desteklerini hep yanımızda hissettiğimiz Antalya Barosu Toplumsal Eşitlik ve Kadın Hakları Kuruluna, Emek ve Demokrasi Güçleri Kadın Platformuna ve tüm sivil toplum örgütlerine Teşekkürü bir borç biliriz.”(etha)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!