Soylu’nun Görevden Aldığı Kaymakam, Yeniden Atandı

Soylu'nun Şişli Kaymakamı olarak görevden aldığı Ali Fuat Türkel, Ali Yerlikaya tarafındam Hatay Dörtyol’a kaymakam olarak atandı.

featured

İSTANBUL – Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olduğu dönemde Şişli Kaymakamı olarak görev yapan ve oğlunun Kıbrıs’ta öldürülen Halil Falyalı cinayetinin şüphelilerinden birinin avukatlığını yapması nedeniyle görevden alınan Ali Fuat Türkel, Hatay Dörtyol’a kaymakam olarak atandı.

AKP Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 24 Ağustos gece yarısı yayımlanan atama kararıyla; 491 ismin görev yerleri değiştirildi, 255 kaymakamın ataması yapıldı. Atamalarda dikkat çeken isimlerden birisi ise eski Şişli Kaymakamı Ali Fuat Türkel oldu.

Halk TV’nin haberine göre Türkel, Şubat 2022’de avukat olan oğlu Atalay Burak Türkel’in Kıbrıs’ta öldürülen Halil Falyalı cinayeti şüphelilerinden birinin avukatlığını yapması nedeniyle görevden alınmıştı.

EMEKLİLİK DİLEKÇESİ VERMİŞTİ

Süleyman Soylu’nun talimatıyla görevden alınan Kaymakam Türkel, Bitlis Valiliği’ne Hukuk Müşaviri olarak atanmıştı. Bu atama nedeniyle Türkel emekliliğe ayrılma kararı alarak İstanbul Valiliği’ne emeklilik dilekçesi vermişti.

Süleyman Soylu’nun ardından İçişleri Bakanı olan Ali Yerlikaya döneminde ise Türkel göreve geri döndü. Yayınlanan kararnameyle Hatay Dörtyol’a kaymakam olarak atandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!