Siyasi İktidardan Yeni Bir Kontrol, Yönlendirme ve Propaganda Merkezi: Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Kuruldu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, başkanlık bünyesinde 'Dezenformasyonla Mücadele Merkezi' oluşturulduğunu duyurdu. Birimin başına, Pelikan gurubu üyesi olarak bilinen İdris Kardaş atandı.

featured

ANKARA – Sermaye devletinin kendi sesinden başka tüm sesleri susturmaya yönelik sansürcü ve baskıcı tutumu, zindanlara doldurduğu onlarca gazeteci ve yazar yetmemiş olacak ki ‘Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’ adı altında yeni bir merkez kuruldu. Kurulan bu merkezin başınada A Haber, Sabah ve Aktüel’de çalışmış olan Pelikan grubu üyesi olarak tanınan İdris Kardaş getirildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kurum bünyesinde ‘dezenformasyonla mücadele’ birimi kurduklarını açıkladı. Birimin başına, Pelikan gurubu üyesi olarak bilinen İdris Kardaş atandı.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Altun, “Ülkemize karşı yürütülen sistematik dezenformasyon kampanyalarına karşı İletişim Başkanlığımız bünyesinde müstakil bir birim oluşturduk. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi. Merkezimizin koordinatörü olarak atanan İdris Kardaş’ı tebrik eder, kendisine başarılar dilerim” dedi.

İDRİS KARDAŞ KİMDİR?

İdris Kardaş, 2002-2008 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’de eğitim gördü. Kardaş, 2011 yılında döndüğü Bilgi Üniversitesi’nde 5 yıl koordinatörlük yaptıktan sonra 2016 senesinde görevden alındı.

2016 yılında Sabah Gazetesine yaptığı röportajda üniversitenin siyasi görüşlerine ters düşüncede olduğu için kovulduğu açıkladı.

Bilgi Üniversitesinden ayrıldıktan 1 sene sonra İstinye Üniversitesi’nde akademisyen olarak göreve başladı.

Katıldığı televizyon programlarında “araştırmacı-yazar” ifadesiyle takdim edilen İdris Kardaş, İstinye Üniversitesi bünyesindeki Ekonomi ve Politika Araştırmaları Merkezi (EPAM) koordinatörü olarak görev yapıyor. Kardaş geçmişte Sabah, A Haber ve Aktüel gibi yayınlarda yazılar kaleme aldı.

Kardaş, aynı zamanda Pelikancılar olarak bilinen Erdoğan’a yakın grubun üyesi olarak biliniyor. Kardaş bir dönem, Pelikancıların kuruluşu olan Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nde Genel Koordinatör olarak da görev yürütmüştü.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!