Sendikalaştıkları için İşten Atılan Acarsoy Tekstil İşçilerinden Dayanışma Çağrısı

Bursa Demirtaş OSB’de bulunan Acarsoy Tekstil’de, sendikal faaliyet yürüttükleri için işten atılan ve fabrika önünde direnişe başlayan kadın işçiler dayanışma çağrısında bulundu.

featured
Fotoğraf: Evrensel

BURSA – Bursa Demirtaş OSB’de bulunan Acarsoy Tekstil’de, sendikal faaliyet yürüttükleri için işten atılan ve fabrika önünde direnişe başlayan kadın işçiler dayanışma çağrısında bulundu.

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Acarsoy Tekstil’de, fabrikada ağır çalışma koşullarına karşı anayasal haklarını kullanarak sendikal faaliyet yürüten dört kadın işçi düşük performans bahanesiyle işten atıldı. Kadın işçilerin fabrika önündeki direnişi devam ediyor.

Öz İplik İş sendikasına üye olan kadın işçiler, 10 Haziran günü yapacakları basın açıklamasına ve 15 Haziran akşamı gerçekleştirilecek Dayanışma Gecesi’ne çağrıda bulundu.

Kadın işçiler, “Bizler direnen Acarsoy emekçileri olarak 84 gündür Acarsoy’un önünde direnişimizi sürdürüyoruz. Bu haklı mücadelemizde bize bu zamana kadar destek veren tüm emek dostlarına teşekkür ediyoruz. 10 Haziran cuma günü saat 14:30’da fabrika önündeki basın açıklamamıza tüm dostları desteğe, dayanışmaya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

15 Haziran’da çarşamba akşamı düzenlenecek Dayanışma Gecesi’nde Ozan Çoban- Güneş Demir ve 10 Ekim Halk Korosu sahne alacak. Etkinlik, Heykel Düğün Salonu’nda saat 19:30’da başlayacak.(Evrensel)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!