İSTANBUL – Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde bulunan Migros deposu işçileri salgına karşı alınmayan önlemler ve uzun çalışma koşulları nedeniyle, Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’na (DGD-Sen) üye oldu. Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan işçiler, “Çalışma koşullarının iyileştirilmesi, ücretsiz izinin kalkması, tacizci müdürlerin işten çıkarılması” talepleriyle depo önünde başlattıkları eylemler sürerken Kod 29 (ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı) gerekçesiyle işten atıldı.

İşçiler, seslerini duyurabilmek ve gasp edilen haklarını alabilmek için sürdürdükleri mücadeleyi patronların örgütü TÜSİAD’ın YİK başkanı Tuncay Özilhan’ın villasının önüne taşıdı. Ancak işçiler villa önünde polis barikatı ile karşılaştı. İşçileri mağdur eden patronu korumak için haklarını arayan işçileri darp eden polisler, işçileri gözaltına aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!