Ölüm Orucundaki Gökhan Yıldırım’a ‘Hapishanede Kalabilir’ Raporu Verildi

Tekirdağ Şehir Hastanesi Sağlık kurulu, 'adil yargılanma' talebi ile 238 gündür ölüm orucunda olan ve 38 kiloya düşen Gökhan Yıldırım’a yönelik yeni bir rapor verdi. Raporda hapishaneye götürülmesi gerektiği yönünde görüş bildirildi.

featured

TEKİRDAĞ – Halkın Hukuk Bürosu, ‘adil yargılanma’ talebiyle 238 gündür ölüm orucunda olan Gökhan Yıldırım’ın son durumuna ilişkin Tekirdağ Hastanesi önünde bir açıklama yaptı.

Adli Tıp Kurumu (ATK)’ye yapılan başvuru sonucu Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne kurula giren Yıldırım için 3 aylık infaz erteleme kararı çıkmıştı. Sonrasında hapishaneye gönderilen Yıldırım, ‘Hapishanede kalamaz’ raporu olduğundan Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Tekirdağ Şehir Hastanesi Sağlık Kurulu, bugün bir verdiği rapor ile  Yıldırım’ın hapishaneye götürülmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Tekirdağ Hastanesi önünde açıklama Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Seda Şaraldı,  Yıldırım’ın ölüm orucunun 239 gününe girdiğini ve hastanede tutulması kararına karşı itirazlarda bulunduklarını söyledi. Yaptıkları itiraza rağmen bugün Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin Yıldırım hakkında bir rapor daha verdiğini belirten Şaraldı, ‘Daha önce infaz eteleme öneren, mahkum koğuşunda kalamayacağını söyleyen aynı heyet, tekrar toplandı ve bu kez Gökhan’ın R Tipi Hapishane’ye götürülmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi. Ayrıca konunun Tekirdağ Şube Müdürlüğü’nde sorulması gerektiğine dair görüş bildirdi. Bu bilimsel bir mütalaa değil, korkunun açıkça bir itirafıdır’ dedi.

‘ÖLDÜRMEYE YÖNELİK KARAR’

Türkiye’de R Tipi Hapishaneleri’nin hasta tutuklular için işkencehaneye dönüştüğünü kaydeden Şaraldı, ‘Bu karar Gökhan’ın tahliye etmemek için oynanan oyunlardır. Ama bunlar çözüm değil, derhal tahliye edilmelidir. Gökhan’ın hapishaneye gönderilmesi demek tekrar tek başına, refakatçisiz ve çok daha kötü koşullarda tutulması demektir. Bunlar Gökhan’ı öldürmeye yönelik kararlarıdır biran önce tahliye edilmelidir” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!