Öğrencilerden Zam Protestosu: Müşteri Değil Öğrenciyiz

featured

BİLECİK – Bilecik’teki Atatürk Parkı’na toplanan öğrenciler, dolmuş ücretlerine yapılan zammı kınadıklarını dile getirdi. Protestocu öğrenciler adına bir açıklama yapan Fırat Ari, “Müşteri değil öğrenciyiz biz. Bilecik halkını etkileyecek hiçbir zammı kabul etmediğimizi belirtmek istiyoruz. Umuyoruz ki en kısa zamanda zamlar geri çekilecektir. Bu gidişata artık dur deme zamanı geldi. Krizin faturasını biz öğrenciler ve Bilecik halkı olarak ödemek istemiyoruz” dedi.

Fırat Ari açıklamasında şunları söyledi:

“Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri olarak, dün itibariyle minibüslere gelen zamma karşı duruşumuzu ve tavrımızı göstermek için burada toplanmış bulunmaktayız. Tam da sınav zamanında ve soğuk kış aylarında gelen zam haberi bizleri çok şaşırttı ve çok üzdü. ‘Sınav zamanları geldi mecbur binecekler’ düşüncesiyle hareket eden bu zihniyeti kınıyoruz. Müşteri değil öğrenciyiz biz. Bu pandemi koşullarında öğrencileri ve Bilecik halkını etkileyecek hiçbir zammı kabul etmediğimizi belirtmek istiyoruz. Umuyoruz ki en kısa zamanda zamlar geri çekilecektir. Bu gidişata artık dur deme zamanı geldi. Krizin faturasını biz öğrenciler ve Bilecik halkı olarak ödemek istemiyoruz. Ülke olarak bu zor zamanlardan geçerken artan fiyat artışları öğrencilerin belini bükmektedir. Talebeler olarak sabredecek ne sabrımız ne de maddi gücümüz kalmadı. Türkiye’nin dört bir tarafından zor koşullarla Bilecik’e okumaya gelen öğrencileriz. Sizlerden bizleri anlamanızı bekliyoruz. İnanıyoruz ki sizin çocuklarınız da farklı şehirlerde okuyan bizim gibi öğrencilerdir. Onları bizim yerimize koyun ve sesimize kulak verin. Öğrencilerin ve Bilecik halkının menfaatlerinin göz önünde bulundurulmasını talep ediyoruz. Belediyemizin ve yetkili kurumların bu soruna bir an önce çözüm bulmasını ve öğrenci kardeşlerimizin sorunlarına kulak vermelerini istiyoruz. Öğrenciler için daha yaşanabilir bir Bilecik hayal değil.”

Bilecik Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın talebi üzerine şehir içi dolmuş ücretlerinin yeni tarifesi, öğrenciler için 3, diğer yolcular için 3,5 lira olarak belirlenmişti. (ANKA/Gökay Şimşek)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!