‘Lebaleb’ Kongreler Serbest Ama Esnafın Dükkanına Kapatma, Yurttaşa: İndir Şu Arka Ayaklarını

vatandasa_indir_su_arka_ayaklarini_diyen_kaymakama_sorusturma_h142600_13b15
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ilçede Koronavirüs denetimi yaparken, dışarıdan gördüğü işletmenin içerisine gererek Covid-19 tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle işlem yapılmasını istemiş, bu esnada masada oturan vatandaşla girdiği diyalogda ‘İndir şu arka ayağını’ ifadesini kullanmıştı.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın yer aldığı denetimlerde, dernekler de denetlendi. Bir derneğe giren Abban, 2 kişinin sigara ve içki içtiğini gördü.

Dernekteki kişilerin üye olmadığını öğrenen Abban, ‘İşlem yapın, kapatın burayı. Bu kül tablaları ne?’ dedi.

Bu sırada bir kişinin ‘Var mı sigara içen?’ sorusunu üzerine Abban, ‘Gördüm seni dışarıdan. İndir şu arka ayaklarını. İşlem yapın, kapatın burayı’ ifadelerini kullandı.

Kaymakam Abban daha sonra görevlilere işyerinin kapatılması talimatını vermişti.

KAYMAKAMA SORUŞTURMA

Yazılı açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, ‘Koronavirüs salgınına dair denetimler vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarıyla sürdürülmekle beraber zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da şahit olunmaktadır. Bu kapsamda Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belirli olan bir işyerine müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren Kaymakamımız hakkında ilgili birimlerimizce gerekli soruşturma başlatılmıştır’ dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!