Kayı İnşaat işçileri 16 Ocakta Ankara’da Olacak

Kayı İnşaat işçileri direnişlerinin birinci yılında Ankara'da olacak. 16 Ocak'ta Ulus Meydanı'nda buluşacaklarını belirten İnşaat Sen, tüm inşaat işçilerini birlikte mücadeleye çağırdı.

featured

İSTANBUL – 3 buçuk yıldır Kayı İnşaat’tan hak edişlerini alamayan Kayı İnşaat işçileri bir yıldır İnşaat-Sen ile birlikte alacaklarını almak için mücadele ediyor. Kayı İnşaat işçileri direnişlerinin 1. yıldönümünde Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek inşaat işçileri ile birlikte Ankara’da Ulus Meyda’nında olacak.

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu, “Zamlar yeni döviz kuruna göre, işçiye sıra geldiği zaman ‘eski döviz kuruna göre ödeyeceğiz’ diyorlar. Var mı böyle adalet” diye sordu.

İnşaat-Sen, “Binalar inşa ettik, çalıştık, alın teri döktük. Hakkımızı yediler, sigortasız çalıştırdılar, alın terimize el koydular. Bu gidişata artık yeter diyoruz. Bir yıldır sürdürdüğümüz mücadelemizde adım adım tüm engelleri aştık. Şimdi ise emeğimizi batık şirketlere de döviz kuruna da ezdirmeyiz diyerek Direnişimizin 1. yıldönümünde Ankara’dayız” dedi ve tüm inşaat işçilerini 16 Ocak Pazar günü Ankara Ulus Meydanı’na çağırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!