Kartal Belediyesi İşçilerinden Fazla Mesai, İkramiyeler ve Alacakları için Uyarı Eylemi

Kartal Belediyesinde çalışan işçiler, fazla mesai, ikramiyeler ve geriye dönük alacakları için uyarı eylemi yaptı. Yönetime salı gününe kadar zaman tanındı.

featured

İSTANBUL – Kartal Belediyesinde çalışan işçiler, 5’er bin lirayı bulan fazla mesai, ikramiyeler ve geriye dönük alacakları için dün eylem yaptı. Dış temizlik işçileri alacaklarının ödenmesini istedi.

Evrensel’in haberine göre; Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şubenin örgütlü olduğu Kartal Belediyesinde dış temizlik işçileri sorunlarının çözülmesi için gece ve gündüz vardiyalarının birleştiği sabah saat 05.30’da işbaşı yapmadı.

İşçiler 5’er bin lira alacaklarının yanı sıra soyunma ve dinlenme yerlerinin eksikliğini de dile getirdi.

Bir önceki topu iş sözleşmesinde bağıtlanmasına rağmen 2 yıldır bu sorunun çözülmediğini dile getiren işçiler, gayriinsani koşullarda çalıştıklarını belirterek yaşadıkları sorunların çözülmesini istedi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI, SORUNU ÇÖZMEK İÇİN TOPLANTI YAPACAKLARINI SÖYLEDİ

İşçiler eylemlerine devam ederken Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Türkmen, İmam Aydın ve birim müdürleri de eylem alanına geldi.

Cengiz Türkmen, Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in CHP’nin düzenlediği ‘Belediye Başkanları Çalıştayına katılmak üzere Antep’te bulunduğunu’ belirtti.

Türkmen, uyarıyı aldıklarını Başkan Gökhan Yüksel’in dönüşü ile birlikte bir toplantıyla sorunu çözmek üzere ele alacaklarını belirtti.

İŞÇİLER YÖNETİME SALI GÜNÜNE KADAR ZAMAN TANIDI

Yapılan açıklama üzerine işçiler salı gününe kadar zaman tanıyarak eylemlerini saat 09.30’da sonlandırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!