İZBB İşçilerinin Direnişi Sonuç Verdi: İşe İade Sözü Verildi

İZBB bünyesinde taşeron firmada çalışırken işlerinden çıkarılan evde sağlık ve bakım işçilerinin belediye önündeki direnişlerinin 24’üncü gününde sonuç verdi.

featured

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediyesi (İZBB) bünyesinde taşeron firmada çalışan evde sağlık ve bakım işçileri işten çıkartılmıştı. İşçiler, işe geri alınmaları talebiyle 24 gündür belediye binası önünde eylemde.
İşçilerin talepleri doğrultusunda İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, İZBB Başkanı Tunç Soyer’le görüşme gerçekleştirdi. Soyer, işçilerin tekrardan alınacakları sözünü verdi. İşçilerin geri alınacağı bilgisini alan işçiler açıklama yaptı.

“Zafer direnen işçilerin olacak”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarının atıldığı eylemde işçiler adına Sevgi Esen açıklama yaptı.

‘SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Direnişlerinin 24’üncü gününde zafer elde ettiklerini belirten Esen, “Bizler taşeron olarak çalışan evde bakım işçileriyiz. Ekmeğimiz yere atıldı. Biz ekmeğimizi yerden kaldırmak için direndik. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Tunç Soyer’le yaptığı görüşmede olumlu sözler verildi. Bundan dolayı 24’üncü gününde direnişimizi sonlandırıyoruz. Biz ekmeğimiz aldığımızdan emin olana kadar sürecin takipçisi olacağız. 24 gündür açlığa, susuzluğa ve sebep gösterilmeden işten çıkarılmaya karşı mücadele ettik. Bu süreçte yanımızda olan, süreci takip eden herkese sonsuz teşekkür ederiz” dedi.(MA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!