01:08

İnşaat İşçileri: Hakkımızı Alana Kadar Size Huzur Vermeyeceğiz

İstanbul'da Finans Merkezi Halkbank Şantiyesinde çalışan inşaat işçileri kötü ve sağlıksız çalışma koşullarına, haklarının gasp edilmesine karşı ana firma olan YDA ofisi önünde bir araya geldi.

İSTANBUL – İstanbul’da Finans Merkezi Halkbank Şantiyesinde tahtakuruları içindeki yataklar ve bedenlerinde oluşan yaralarla sağlıkları hiçe sayılarak çalıştırılan inşaat işçileri başkaldırdı..

İnşaat-İş ve DİSK/Dev Yapı-İş, Finans Merkez Şantiyesi’nde YDA firmasının üyelerinin haklarını gasp etmek istemesine karşı direnişe geçti.

İki sendika üyeleriyle birlikte geçen hafta şantiyede direnişe başlamış, firmanın ödeme yapacağı taahhüdü üzerine direnişe ara vermişti. Ancak firmanın söz verilen tarihte ödemeyi yapmaması üzerine bu sabah YDA önünde direniş başladı.

“Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz” yazılı pankartla YDA ofisi önüne gelen inşaat işçileri, “Size tek kuruşumuzu bırakmayacağız” dedi.

Kötü ve sağlıksız çalışma koşullarına, haklarının gasp edilmesine karşı ana firma olan YDA ofisi önünde eylem yapan işçiler patron tarafına ‘haklarımızı alana kadar size huzur yok’ dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!