Hatay Deprem Kriz Koordinasyonu: Parkları Boşaltacağına Sağlıklı Barınma Alanları Sağla!

28 Şubat günü sabah saatlerinde Hatay'ın Defne ilçesindeki Sevgi Park'ının boşaltılması için kolluk güçlerini yollayan siyasi iktidara Hatay Deprem Kriz Koordinasyonu'ndan yanıt geldi.

featured

HATAY – 28 Şubat günü sabah saatlerinde Hatay’ın Defne ilçesindeki Sevgi Park’ının boşaltılması için kolluk güçlerini yollayan siyasi iktidar, parkta depremzedelerin barınma, sağlık ve yiyecek gibi ihtiyaçlarını karşılıksız biçimde karşılayan demokratik ve muhalif kurumlar ile emek ve meslek örgütlerini hedef almıştı.

Hatay’da sosyalist, demokratik ve muhalif kurumların yer aldığı Hatay Deprem Kriz Koordinasyonu sabah siyasi iktidarın parkın boşaltılması yönündeki saldırısına yanıt verdi. ‘Sevgi Park’tan Sesleniyoruz; Parkları Boşaltacağına Sağlıklı Barınma Alanları Sağla!’ başlıklı açıklama yapan Koordinasyon, Sevgi Park’ın halkın sağlık, barınma ve yemek başta olmak üzere birçok ihtiyacına cevap veren bir merkez olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca açıklamada, parkta konaklayan depremzedelerin ve dayanışma amacıyla orada olan kurumların görüşlerinin alınmadan, deprem sonra iyileştirmelere dair planlamalar sunulmadan tahliyenin istenmesine itiraz edildi.

Hatay Deprem Kriz Koordinasyonu’nun açıklaması şöyle;

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!