Getir’de İşçi Kıyımı: 2500 İşçi İşten Çıkarılacak!

Hızlı ticaret platformu Getir, yurtdışı pazarlarda hızlı teslimat hizmetlerinin sıkıntıya girmesi ve getirilen bazı kısıtlamaların ardından, 2 bin 500 çalışanını işten çıkarma kararı aldı.

featured

İSTANBUL – Getir’den yapılan açıklamada, şirketin Türkiye’nin yanısıra İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerine devam edece belirtildi.

Mart 2022’de 11,8 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip olan Getir’deki tenkisat kararı, şirketin bu yılın başlarında Fransa, İtalya, Portekiz ve İspanya bölümlerini kapatmasının ardından geldi.

‘GLOBAL YENİDEN YAPILANMA KARARI’

Getir’den konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ‘global yeniden yapılanma’ kararı alındığı ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Getir ekosisteminde, kuryeler, depo görevlileri ve ofis çalışanları dahil olmak üzere 5 ülkede yaklaşık 23 bin çalışan bulunuyor. Ancak, üzülerek aldığımız kararla, ekibimizi küçülterek operasyonlarımızı sürdürdüğümüz pazarlarda yaklaşık 2 bin 500 çalışanımızla yollarımızı ayırıyoruz. Getir olarak Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerimize devam ederek, sekiz yıl önce kurulmasına öncülük ettiğimiz bu iş modelinin geleceğine olan inancımızla, önümüzdeki dönemde de sektöre öncülük edeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!