Ev Hapsindeki Öğrenciler Kelepçeleri Çıkardı: Ev Hapsini Tanımıyorum

Screenshot_1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Ev hapsinde olan Aze Deniz Akşar, Hasan Doğan, Yunus Karaca ve Muhammed Hizmetçi; “Arkadaşlarımızın hepsini alana, kayyumlar gidene, üniversitelerimiz özgürleşene dek mücadelemiz kesintisiz sürecek” dedi ve kelepçelerini söktü. 

AKŞAR: ÜNİVERSİTE YARGILANAMAZ

Aze Deniz Akşar, şu ifadeleri kullandı: “Benimle birlikte direnişe omuz veren ve tutuklu yargılanan Selo ve Doğu arkadaşımız ve 7 kişinin yargılandığı duruşmaya, Çağlayan’da ki İstanbul Adliyesi’ne gidiyorum. Ev hapsini tanımıyorum, ev hapsi tutukluluktur; üniversite yargılanamaz.”

DOĞAN: EV HAPSİNİ TANIMIYORUM

Hasan Doğan, “Selo ve Doğu arkadaşımızın ilk duruşması var. Onları almak için ben de saat 13.00’te Çağlayan’da olacağım. Ev hapsini tanımıyorum, ev hapsi tutsaklıktır” dedi. 

KARACA: ARKADAŞLARIMI ALMAYA GİDİYORUM

Tutuklu yargılanan arkadaşlarını almak için Çağlayan’a gittiğini kaydeden Yunus Karaca, “Doğu ve Selo’nun ilk duruşmaları. Çağlayan Adliyesi’ne çağrı yapıldı. Oraya gidiyorum ev hapsi tutsaklıktır” diye konuştu.

HİZMETÇİ: ÖZGÜR YARINLARDA BULUŞACAĞIZ

Muhammed Hizmetçi de hukuksuzluğa dikkat çekti ve şöyle devam etti: “Bizlere takılan kelepçeyi reddediyoruz. Ev hapsi tutsaklıktır. Bizleri yaşamdan koparmaya, yaşamlarımızı ellerimizden almaya çalışan bir uygulamadır. Arkadaşlarımız Doğu ve Selo’nun mahkemesi var. onlara desteğe gideceğiz. Ve tüm tutsak arkadaşlarımız alıp özgür yarınlarda buluşacağız.”

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!