Erdoğan, Deprem Bölgesinde Namlunun Ucunu Gösterdi: OHAL ile Fitne Gruplarına Müdahale İmkanı Bulacağız

Deprem bölgesi Gaziantep'te açıklamalarda bulunan Erdoğan, OHAL ile asıl amacını ortaya koyacak şekilde; 'fitne gruplarına karşı OHAL ile müdahale imkanını devlete vermiş olacaktır' dedi.

featured

ANTEP – Cumhurbaşkanı/AKP şefi Erdoğan deprem bölgesi Antep’te asıl amaçlarını ortaya koyan açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Son tespitlere göre depremin yol açtığı yıkıntılarda hayatıı kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 14 bin 14’e ulaştı. Yaralılarımızın sayısı ise 63 bin 794.

Yıkılan bina sayısı 6 bin 144 olarak belirlenmiştir.

Enkaz kaldırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu arada Çevre Şehircilik Bakanlığı olarak hedefimiz bir yıl içerisinde yıkılan binalara konutlarımızı zemin artı 3-4 olmak üzere inşa etmek.

Bunun yanında da yapılacak hasar-tespitle birlikte şu anda geçiş süreci için vatandaşlarımıza 10’ar bin lira nakdi yardım yapacağız.

OHAL İLE TEHDİT ETTİ

Süreci ne yazık ki siyasi istismara dönüştürenler var. Bu istismara benim halkım asla prim vermeyecektir.

Kaldı ki bugün inşallah OHAL ile ilgili Meclisimizde kanunun üç ay süreyle ilanını yapacağız.

Cumhurbaşkanı olarak ben adımı attım, Resmi Gazete’de yayınlandı. Bugün Meclis’te yapılacak oylamayla birlikte OHAL yürürlüğe gircektir.

Bu Türkiye’de bu süreci istismar eden, ticarette yolsuzluklara giden, tüm tefecilere, fitne gruplarına karşı OHAL ile müdahale imkanını devlete vermiş olacaktır.

Bazı yerlerde maalesef marketlere, AVM’lere yağmalama çalışmaları oluyor. Bu gayretlere OHAL ile müdahale imkanını imkanını yakalayacaktır.

Hiç endişe etmeyin, biz bugüne kadar Van’da o devasa depremi nasıl atlattıysak, Malatya’da, Elazığ’da o malum depremleri nasıl atlattıysak, İzmir’deki o felaketi nasıl atlatıp, orada da binaları yapıp sahiplerine teslim ettiysek, aynı şekilde bu 10 ilimizde de süratle bunu yapacağız ve konutları sahiplerine teslim edeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!