Emek ve Demokrasi Güçleri’nden Filistin Eylemi

Antep Emek ve Demokrasi Güçleri Filistin ile dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

featured

ANTEP – Antep’te Balıklı Parkı’nda Emek ve Demokrasi Güçleri Filistin ile dayanışma eylemi gerçekleştirdi. İHD Antep Şube Başkanı Sinan Taştekin’in okuduğu açıklamada şunlar ifade edildi:

“Yüzlerce Filistinliyi öldüren, onlara destek veren herkese saldıran İsrail’in kural tanımaz tutumuna karşı dünyadan sadece kınama sesleri yükseldi. ABD ise İsrail’i değil terörist dediği Filistinli örgütleri kınayarak İsrail’i korurken ABD işbirlikçisi Arap yönetimlerinin suspus bir şekilde olayı seyretmektedirler. AKP iktidarı son gelişmelerle birlikte bir yandan İsrail ile askeri ve siyasi işbirliğini yürütürken diğer yandan göstermelik kınamalarla durumu idare etmeye kendi tabanındaki geleneksel anti-Siyonist tepkiyi kullanarak çözülen tabanını konsolide etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde kendi yandaşlarına İsrail temsilcikleri önünde mitingler yaptıran AKP, daha birkaç gün önce açık havada dolaşan çocuklara ve yaşlılara, alışveriş yapmaya gidenlere ceza yağdırdı.”

AKP iktidarının sorumluluklarına işaret edilen açıklamada şunlar vurgulandı:

“AKP iktidarının asıl yapması gereken İsrail ile her tür diplomatik, ticari ve askeri ilişkinin kesilmesidir. Ancak bizler biliyoruz ki, Filistin halkının özgürleşmesi ancak emperyalizme karşı verilecek mücadele ile mümkündür. Filistin halkının eşit, özgür bir Filistin’i yaratmak için işgalci İsrail’e, emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin yanındayız. İsrail’in sürdürdüğü işgal ve saldırı politikalarının hiçbir şekilde barışa ve Ortadoğu halklarına hizmet etmediği açıkça ortadadır. Bu nedenle İsrail devletini Filistinlilere yönelik şiddeti ve yerinden etmeleri durdurmaya, her türlü ayrımcılığa son vererek insan haklarına saygılı olmaya, 1967 yılındaki sınırları esas alan iki devletli çözüm için adım atmaya devam ediyoruz. İlk adım olarak Gazze Şeridi bölgesine yönelik saldırılar ve abluka uygulamaları derhal sonlandırılmalıdır. Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası toplumu da Filistin halkına yönelik zulme karşı etkin ve samimi tutum almaya çağırıyoruz.”

“Yaşasın Özgür Filistin”, “Kınamak Yetmez Yaptırım Uygulansın” dövizlerinin taşındığı eylemde “Kahrolsun İsrail”, “Siyonist İsrail Filistin’den Defol”, “Katil İsrail İşbirlikçi AKP” sloganları atıldı.

ANKARA 

Ankara Emek ve Demokrasi güçleri ile Sakarya Caddesinde yapmak istediğimiz basın açıklaması polis tarafından hukuksuz bir şekilde engelenmeye çalışıldı.

Basın açıklası KESK Genel Merkezi önünde yapıldı. Açıklamının ardından ‘Katil İsrail’in işgaline son. Denizden nehire Filistin özgür olacak!’ denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!