Ekmekçioğulları İşçilerine Polis Engeli

ekm_First_Frame
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Ekmekçioğlu Metal Kimya fabrikasında, sendikalaştıkları için işten çıkartılan işçilerin işe dönüş eylemleri sürüyor. DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye oldukları için 80 işçi işten çıkarılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde 19 ocak günü saat 9:00’da Çorum Kadeş Barış Meydanı’ndan Ekmekçioğulları fabrikasına yürüyüş düzenleyeceklerini, saat 16:00’da ise Aile ve Çalışma Bakanlığı önünde olacaklarını duyuran işçiler, bugün polis engeliyle karşılaştı.

Çorum’dan Ankara’ya işçileri taşıyan otobüs önce Kırıkkale’de polis tarafından durduruldu ve yolculukları engellenmeye çalışıldı. Ardından Ankara il sınırları içindeki Elmadağ’da birkez daha polislerce durdurulan otobüslerdeki işçilerin kimlikleri toplandı ve yola devam etmeleri engellenmeye çalışıldı.

Aynı zamanda Ankara’da merkezde Aile ve Çalışma Bakanlığı önünde çok sayıda polis olduğu ve polis barikatları kurulduğu görüldü.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!