Düzen Partileri Irkçılıkta Yarışıyor: İyi Parti’den Öğrenci Önlüklü Protesto

featured

KASTAMONU – AKP Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta bağıra bağıra altını çizdiği ‘tek millet, tek devlet, tek vatan, tek din’ siyaseti, ne Erdoğan’a ne AKP’ye ne de muhaliflik adına tekçiliğe dört elle sarılan İyi Parti’ye ait. Bu siyaset sermaye devletinin resmi ideolojisinin ayrılmaz bir parçasıdır ve niteliğinin anlaşılmasındaki en önemli göstergelerden de biridir.

Kirli burjuva siyasal hesaplar doğrultusunda milyonlarca Kürdün ve HDP’nin üzerinde türlü oyunlar oynayan siyasi iktidar, örgütsüz Kürt kesimlerine şirin görünmek adına ‘öğrenci andı’nı kaldırsa da Erdoğan hem kongrelerindeki söylemlerinde hem pratik yöneliminde tekçi çizgiyi sonuna kadar savunuyor. MHP’den kopan İyi Parti ise, MHP’nin karanlık, kirli ve kanlı tabelesından sıyrılıp AKP-MHP’ye karşı muhalif söylemlerde bulunup, CHP ile ittifaka girerek gerçek bir ‘muhalif’, ‘demokrat’ olunamayacağını her fırsatta gösteriyor.

Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’ kararına, İyi Parti birçok ilde eylem düzenleyerek tepki göstermeye devam ediyor. Kastamonu il başkanlığı üyeleri, özel diktirdikleri siyah önlükleriyle Nasrullah Meydanı’nda toplanarak “Öğrenci Andı”nı okudu. İl Başkanı Mehmet Çıvgın’ın, ‘Biz İyi Parti olarak andımızın okutulması yönünde mücadelemize devam edeceğiz’ dedi.

Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’nın okullarda okutulmaması yönündeki kararının ardından, İyi Parti, geçtiğimiz Çarşamba günü Kastamonu’da siyah önlüklü eylem düzenledi. 64 yaşındaki il başkanı Çıvgın’ın düzenlediği eylemde, parti üyeleri siyah önlük ve yakalıklarını giyinip, ‘Öğrenci Andı’nı okudu. Eylem alkışlarla sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!