Çin Aşısı, Çin’de Yasal Değil Ama Türkiye’de…

a_haber_cui_wei
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, Çin’den aldığı Sinovac aşılarının ilk bölümünü bugün aşı depolarına yerleştirdi. Aşının etkinliği ile ilgili denemeler sürerken, Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, yandaşlığıyla bilinen Ahaber’in canlı yayınına katıldı.

Cui Wei, Çin’de faz-3 süreci tamamlanmamış aşıların uygulanmadığını bunun yasa dışı olduğunu söyledi.

Başkonsolosun bu sözleri Türkiye’ye getirilen Sinovac aşıları için de geçerli. Türkiye’nin, ilk aşamada 50 milyon doz sipariş verdiği Sinovac aşılarıyla ilgili Faz-3 denemeleri henüz tamamlanmış değil.

Başkonsolos Sözcüsü’nden Açıklama

Cui Wei’nin bu sözlerinin ardından konuya ilişkin açıklama yapan Çin İstanbul Başkonsolosluğu Sözcüsü, ”Başkonsolosumuz hiçbir zamanda Çin’de aşının yasak olduğunu söylememiştir” dedi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

”Bir yalan haber daha. Başkonsolosumuz hiçbir zamanda Çin’de aşının yasak olduğunu söylememişti. Gerçek: Temmuz ayından itibaren Çin’de aşının acil kullanımı başlatılmış durumda, Aralık ayında Çin’de farklı eyaletlerde aşının toplumdaki uygulanması da başlatılmıştır.”

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!