Ceyhan Belediyesi’nde 287 kişi işten çıkarıldı

Mazbatasını alan CHP'li Ceyhan Belediyesi Başkanı Kadir Aydar, 287 kişinin işine son verdi. İşçiler duruma tepki göstererek, "Sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

featured

ADANA – Düzen seçimlerinin kazananları değişse de, kaybedeni hep işçiler oluyor. 2024 yerel seçimleri ardından el değiştiren kimi belediyelerde işçiler işten çıkarılırken, AKP’li belediyenin verdiği zammı yeni seçilen AKP’li başkanın geri aldığına dahi şahit olduk.

Adana’da Ceyhan Belediyesi’nde seçimi kazanan CHP’li Belediye Başkanı Kadir Aydar, mazbatasını aldıktan hemen sonra 22’si kadrolu 265’i belediye şirket işçisini işten çıkardı. Bir kısmı Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel-İş üyesi olan işçiler işten çıkarıldıklarını telefonlarına gelen msj öğrendi.

‘287 İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILDI’
2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde başkan seçilen CHP’li Kadir Aydar, geçmişte açılan “silahlı tehdit” ve “ruhsatsız silah bulundurma” davaları nedeniyle 2020’nin Mart ayında görevinden alındı, yerine belediye meclisi tarafından Hülya Erdem seçildi.
31 Mart yerel seçimlerinde ise başkan seçilmesi durumunda hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağı yönünde söz veren Aydar, göreve geldiği gibi Personel A.Ş. kadrosundaki işçileri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevlendirdi. Aydar, 6 Nisan’da ise 287 kişinin işine son verdi.
İşten çıkarılan işçiler yaptıkları ortak yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kimsenin görevini yapmadığını iddia ediyorlar. Bizlere verilen her görevi elimizdeki imkânlar doğrultusunda alnımızın terini dökerek sonuna kadar yaptık. Haklarımız için gerekli tüm mücadeleyi vermeyi sürdüreceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!