Çemen Tekstil İşçileri Direnişle Kazandı

Çemen Tekstil işçilerinin mücadelesi sonuç verdi. Aylıklarını almak için fabrika bahçesinde direnişe başlayan işçilerin birer aylığı hesaplarına yatırıldı.

featured

ANTEP – Aylıklarını almak için fabrika bahçesinde direnişe başlayan Çemen Tekstil işçilerinin mücadelesi sonuç verdi. İşçilerin birer aylığı hesaplarına yatırıldı.

Antep Başpınar OSB’de bulunan Çemen Tekstil Fabrikasının dokuma bölümünde çalışan işçiler, iki aylık alacaklarını anlamadıkları için fabrika bahçesinde direnişe başlamıştı.

İşçilere bir hafta önce, iş olmadığı gerekçesiyle işe gelmemeleri söylenmişti. Üretimin devam ettiği dokuma bölümünde işe gelmemeleri söylenen işçilere, istifa dilekçesi imzalatılmak istenmiş, bunu kabul etmeyen işçiler fabrika bahçesinde eylem başlatmıştı. Patron bir kaç saat içinde geri adım atarak, işçilere aylıklarını yatıracağını söyledi. İşçilerin hesabına birer aylıkları yatırılırken kalan bir aylık için de tarih verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!