Bakan Elvan’dan 128 Milyar Dolar Savunması: MB Döviz Alım-Satımı Yapabilir

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, '128 Milyar Dolar Nerede?' gündemi ile başlayan tartışmalarla doğan zaruriyet üzerine konuşarak hiçbir açıklama niteliği olmayan 'Merkez Bankası olağanüstü durumlarda doğrudan döviz alım satım işlemi yapabilir' ifadelerini kullandı.

elvan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınması sürecinde ortaya atılan ve muhalefet partilerinin sık sık gündeme getirdiği Merkez Bankası rezervlerinden 128 milyar doların satıldığı iddiası gündemdeki yerini koruyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ‘128 milyar dolar’ tartışmaları üzerine açıklama yapma zorunluluğu ile  tartışmaları aydınlatmaktan çok uzak aksine üzerine örten bir tarzda konuşarak ‘Merkez Bankası olağanüstü durumlarda doğrudan döviz alım satım işlemi yapabilir’ dedi.

Oysa asıl soru(n), MB’nin döviz alım-satımı değil, sözkonusu süreçte gece yarısı kurun altında ve yüksek miktarda döviz satmış olması.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!