Erdoğan’dan 128 Milyar Dolar Açıklaması: Hangi Şirketlerin Borcunu Kapattığımız Belli, Açıklamamız Doğru Olmaz!

Günlerdir Merkez Bankası'nın kasasındaki 128 milyar doların nerede olduğu sorusu gündemden düşmüyor. AKO Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan, '128 milyar dolar ne buhar olmuştur ne de birilerinin cebine girmiştir. Ekonominin aktörleri ve vatandaşımız arasında dolaşıma girmiştir.' dedi.

2-format2020
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ‘128 milyar dolar nerede?’ sloganıyla başlattığı kampanyaya düzen partilerinden ve geniş çevrelerden verilen desteğin büyümesiyle, AKP şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısındaki konuşmasında iddiaları manipüle etmeye çalıştı ancak bazı gerçekleri de itiraf etti.

ERDOĞAN: HANGİ ŞİRKETLERİN DÖVİZ BORCUNU KAPATTIĞIMIZ BELLİ, AÇIKLAMA YAPMAMIZ DOĞRU OLMAZ!

Halkın paralarıyla sermayedarların borçlarını kapattıklarını itiraf eden eden Erdoğan, borçlarını kapattıkları şirketleri de açıklamıyor. ‘Büyük şirketlerden hangilerinin döviz borcu pozisyonlarını kapattıklarının belli’ olduğunu, ancak ‘bunları kendilerinin söylemesinin doğru olmayacağını’ belirten Erdoğan, ‘Kim, ne zaman, ne kadar miktarda döviz aldı, altın aldı? gibi bir soru, mantıksız olmasının ve hukuki olarak suç teşkil etmesinin ötesinde, doğrudan milleti suçlamaktır.’ diye konuştu.

Erdoğan ortada 128 milyar dolar diye gerçekle ilişkisi olan bir rakam olmadığını belirterek, ‘Piyasa denilen bu dinamik sistemde belki bu anda bile milyarca dolar el değiştiği için rakam yenileniyor. Her ne kadar Merkez Bankası Başkanımız (Şahap Kavcıoğlu) da, Hazine ve Maliye Bakanımız (Lütfi Elvan) da meseleyi etraflıca anlattıysa da bunlar duymak isteyen kulaklara ulaşıyor.’ dedi.

YABANCI SERMAYEYE SATMIŞLAR: ERDOĞAN ‘ŞİRKETLER KENDİSİ AÇIKLASIN’ DEDİ

Döviz satılan şirketlerin varlığını ilk defa kabul eden Erdoğan: ‘Türkiye’den bu dönemde hangi yabancı sermaye sahiplerinin, ne kadarlık bir meblağla çıktığı da bellidir. Bizim söylememiz olmaz ama onlar kendileri bunu açıklayabilir. Reel sektörden hepsi de ülkemizin ilk 500’ü, ilk bini içinde yer alan şirketlerden hangilerinin döviz borcu pozisyonlarını kapattıkları da bellidir.’ dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!