Yandaş Yayıncılık: Antartika Penguenlerinden Japonya Esnaflarına

anadolu-ajansi-japonya-da-esnaf-covid-19-onlemleri-nedeniyle-zor-durumda-838919-5
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emek sınıfın ve kitlelerin gerçek gündemine gözlerini kapatan hatta gerçekleri çoğu kez çarpıtan yandaş medya ve haber şirketleri, Gezi Direnişi dönemi İstanbul’un göbeğinde Taksim’de onbinlerce insan alandayken penguen belgeseli yayınlamasıyla alay konusu olmuştu.

Gezi Direnişi’ni görmezden gelmek ve halk muhalefetini gizlemek adına yandaş medyada, antartika penguenlerini yayınlayanlar, alanlardaki kitleleri ‘teröristlikle’ suçlayanlar, ‘terör örgütlerinin uzantıları’ diyenler ve daha neler neler.. gözlenmişti.

Bugünlerde ise tüm dünyada pandemi sürecinde yurttaşa en az nakit desteği sağlayan ve o az desteği de işsizlik fonundan patronlara kıyak çeken sermaye devletinin açlığa ve yoksulluğa milyonlarca insan en temel ihtiyaçlarını karşılayamazken, onlarca esnaf borçları yüzünden intihar etti.

Yandaş medya ve haber şirketleri çoğu kez bu gerçekleri görmezden gelmekle bile kalmadı, çarpıttı, yalanladı. Hatta Takvim bugün açlık sınırında yaşamanın ‘taktiklerini’ verdi. Anadolu Ajansı ise Türkiye’de ihtihar eden esnafları ve iflas eden binlerce esnafı görmezden gelirken Japonya’da japon esnaflarla söyleşi yaptı.

Anadolu Ajansı’nın sözkonusu haberi sosyal medyada alay konusu oldu.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!