AKP’li Belediyeden Albayrak’lara 18,5 Milyonluk Bir İhale Daha

AKP’li Bayrampaşa Belediyesi, Saffet Albayrak’ın şirketine 18,5 milyonluk ihale verdi.

featured

İSTANBUL – Erdoğan’ın İBB Başkanlığı dönemden bu yana devlet kurumlarından verilen ihalelerle servet sahibi olan Albayrak ailesine, AKP’li Bayrampaşa Belediyesi milyonlarca liralık yeni bir ihale daha verdi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre İstanbul’da AKP yönetimindeki Bayrampaşa Belediyesi, 11 Ağustos’ta “Çöp, moloz ve sanayi atıklarının nakledilmesi” adıyla bir ihale düzenledi. İhaleyi 18 milyon 505 bin 500 TL karşılığında Şafak Temizlik İnşaat isimli şirket kazandı.

Milyonlarca liralık ihale, Kamu İhale Kanunu’na göre yalnızca doğal afet, salgın hastalıklar gibi ani ve beklenmeyen durumların ortaya çıkması durumunda başvurulmasına izin verilen ve kamuoyunda “adrese teslim ihale yöntemi” olarak da yorumlanan 21/B pazarlık usulüyle düzenlendi.

BAŞKANIN KADİM DOSTU

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre adrese teslim ihaleyi alan Şafak Temizlik İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Saffet Albayrak’a ait. Ayrıca ihaleyi düzenleyen Bayrampaşa Belediyesi’nin AKP’li başkanı Atilla Aydıner, sosyal medya hesabında Saffet Albayrak ile kızının gittiği düğünün fotoğraflarını “Kadim dostum sayın Saffet Albayrak” ifadeleriyle paylaşmıştı.

Saffet Albayrak’ın şirketinin kamudan aldığı ihalelerin toplam bedeli ise dudak uçuklatıyor. Son 12 yılda kamudan toplamda 65 ihale alan şirket, bu ihaleler karşılığında 586 milyon 973 bin TL’lik sözleşmeye imza attı.

ALDIKLARI İHALELERİN BEDELİ MİLYARLARCA TL

Saffet Albayrak, yandaş Yeni Şafak Gazetesi’nin de bağlı olduğu Albayrak Şirketler Grubu’nun sahibi olan Albayrak kardeşlerin amca çocuğu. Albayrak ailesine, başta araç kiralama ve çöp toplama hizmetleri olmak üzere AKP’li belediyeler ve kamu kurumlarından milyarlarca liralık ihaleler veriliyor.

Albayrak grubuna ait şirketlerden Avrasya Atık Yönetimi isimli şirket 2019 yılında kuruldu ve son 1 yılda kamudan 229 milyon TL’lik ihale aldı.

Yine Albayraklara ait olan Yeşil Adamlar Atık Yönetimi ve Taşımacılık isimli bir diğer şirket ise kamudan son 11 yılda tam 2 milyar 34 milyon TL’lik ihaleler aldı.

Albayrakların bir diğer şirketi Sistemli Dağıtım Hizmetleri A.Ş. 377 milyon TL’lik ihale alırken, Platform Turizm Taşımacılık isimli şirket ise 4 milyar 441 milyon TL ile zirvede…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!