AFAD, Elektrik Mühendisleri Odası’nın Çadır Kentlere Desteğini Reddetti!

Elektrik Mühendisleri Odası’nın çadır ve konteyner kentlere yönelik destek talebi AFAD tarafından reddedildi.

featured

ANKARA – Siyasi iktidar, ülkedeki hiçbir kurumun, demokratik kitle ve sivil toplum örgütlerinin yardımlarını kabul etmemesi ve dahası OHAL ile yardımlara engel olmaya devam ediyor.

CHP’li Özgür Özel, Elektrik Mühendisleri Odası’nın çadır ve konteyner kentlere yönelik destek talebinin AFAD tarafından reddedildiği duyurdu. AFAD Başkanı Yunus Sezer’in CHP’li Özgür Özel’i hedef almasının ardından, EMO da tartışmaya katılarak Özel’in aktardığı bilginin doğru olduğunu belirtti.

TMMOB’a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO), Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından kurulan çadır ve konteyner kentlerin tesisatı ile elektrifikasyonu için destek verme talebinin, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından reddedildiği aktarıldı.

Söz konusu kararı CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu.

“GÜN HUSUMET DEĞİL, DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”

CHP’li Özel, “Elektrik Mühendisleri Odası’nın çadır/konteyner kentlerin tesisatı ve elektrifikasyonu için gönüllülük esasıyla destek verme taleplerinin AFAD tarafından reddedildiğini öğrendim. AFAD’ın kararı kabul edilemez. Gün husumet değil dayanışma günüdür. Karar gözden geçirilmelidir” ifadelerine yer verdi.

AFD’ın yok dediği belge

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!