11 Yıl Önce Grizu Faciasında Hayatını Kaybeden Maden İşçileri Anıldı

TTK Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında 2010'daki grizu patlamasında yaşamını yitiren 30 madenci, Yeni Karadon servis kuyusunun önünde anıldı.

featured

ZONGULDAK – Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında 17 Mayıs 2010’daki grizu patlamasında yaşamını yitiren 30 madenci, Yeni Karadon servis kuyusunun önünde anıldı.

Kilimli ilçesindeki maden ocağının eksi 540 kodunda, taşeron olarak galeri açma işi yürüten firmanın 30 işçinin yaşamını yitirdiği grizu patlamasının 11. yılında madenciler için anma töreni düzenlendi.

Anmada konuşan maden işçilerinden Mehmet Kara, 30 madenciyi kaybetmenin derin üzüntüsünü hâlâ yaşadıklarını aktararak, “Aynı hüznü içimizde yaşamaya devam ediyoruz ama maalesef yapacak bir şey yok. Olayın olduğu gün çalışıyordum ama tam işe gelirken oldu. O an hiçbir şey anlamadık, o zaman yeni işçiydik. ‘Grizu patlaması oldu’ dediler” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!