‘Yolumuz 15-16 Haziran’ı Yaratanların Yoludur’

15-16 Haziran İşçi Direnişi’nin 51’nci yıldönümüne ilişkin açıklamada bulunan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, “Yolumuz 15-16 Haziran’ı yaratanların yoludur” dedi.

featured

ADANA – Adana’daki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, 15-16 Haziran İşçi Direnişi’nin 51’inci yıldönümüne ilişkin İnönü Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “15-16 Haziran ruhuyla işimize geleceğimize haklarımıza sahip çıkıyoruz” pankartı taşındı.

Hazırlanan ortak metni okuyan Gamze Aktaş, 51 yıl önce meydana gelen direnişi hatırlatarak, “DİSK’in varlığı için savaşan ve ölen işçi yoldaşlarımızın açtıkları yolda, sendikal bürokrasiye, onu yaratan sendikalar yasasına dayanan burjuva sendikacılığa karşı savaşmak da bizim boynumuzun borcudur. İşçi sınıfının genç, dinamik ve mücadeleci unsurlarının çabalarıyla açığa çıkan yeni araçlarla, geniş işçi yığınlarına ulaşmak ve onları zincirlerinden kurtarmak için ısrarlı bir mücadele vermek zorundayız. 15-16 Haziran günleri bizlere, işçilerin kaderini, kendileri adına söz söyleyenlere teslim etmediklerinde zaferi göreceklerini öğretmiştir” dedi.

’YOLUMUZ 15-16 HAZİRAN’I YARATANLARIN YOLUDUR’

Mücadelelerinden asla taviz vermeyeceklerinin altını çizen Aktaş, “Mücadelenin merkezine işçilerin kendilerinin geçtiği, tartışma, karar alma ve hayata geçirme süreçlerinde kendi eserlerini yarattıkları öz örgütlenmeleri, komite ve konseyleri yaratmalarını sağlamaktır. Yolumuz 15-16 Haziran’ı yaratanların yoludur. Yolumuz işçi ve emekçilerin, ezilen yoksul halkların özgürlüğünün ve gerçekten kurtuluşunun yoludur” şeklinde konuştu.

Açıklama, sloganlar eşliğinde son buldu. (ma)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!