Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İşçileri Ek Zam Eylemi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalışan DİSK’e bağlı Genel-İş üyesi işçiler ek zam talebiyle eylem yaptı.

featured

TEKİRDAĞ – Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalışan işçiler geçinemediklerini belirterek ek zam talep etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalışan DİSK’e bağlı Genel-İş üyesi yaklaşık 500 işçi, belediye binası önünde bir araya geldi.

Genel-İş Tekirdağ Şube Sekreteri Burak Ersin, işçilerin asgari ücret seviyesindeki ücretleriyle artık geçinemez hale geldiğini söyledi. Ersin, “Yol, yemek parası dahil 6 bin TL civarındaki ücret bizler için zulüm halini almıştır. Daha 6 ay önce imzalanan toplu iş sözleşme görüşmelerinde ısrarla bize dayatılan bu ücretlerin ülkede yaşanan gerçek enflasyon ve hayat pahalılığı ile bağdaşmadığını söyledik. Artık yaşamak istiyoruz, geçinmek istiyoruz dedik. Ama maalesef başta Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ yöneticileri tüm bu itirazlarımıza kulak tıkadılar. Yılın bitmesine daha 5 ay var. Söyleyin sayın başkan biz yılbaşını nasıl getireceğiz? Zaten yeni yıl için de bizlere dayattığınız yüzde 30’luk zam daha biz maaş almadan eriyip gitmiştir. Biz bu hayat pahalılığı karşısında eriyip giden alım gücünün telafisini istiyoruz. Bu amaçla sizden ek protokol ile ara zam istiyoruz. İki aya yakın bir zamandır bizleri oyalıyor, haklı feryadımıza kulak tıkıyorsunuz” dedi.

Belediye yöneticilerinin kendilerine 500 lira ek zam önerdiğini söyleyen Ersin, “Bize reva gördüğünüz iyileştirme bu mudur? Daha çok kısa bir süre öncesinde partinizin grup başkan vekili 7 bin TL’nin altında bir asgari ücret işçiye zulümdür, emek hırsızlığıdır diyordu. Söyleyin bize sayın başkan siz bizim emeğimizin hakkını verecek misiniz? Bizlere bütçem yok mazeretleri ile sakın gelmeyin. Bizlere gerçekçi, samimi ve günün şartlarına uygun bir ek zam teklifinizi derhal yapınız. Aksi halde bizlerin sesini duymaz, haklı feryadımıza kulaklarınızı tıkamaya devam ederseniz bu eylemlerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.(DHA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!