Sendikalı Oldukları Gerekçesiyle İşten Atılan Enerji İşçilerin Direnişi 14. Gününde

Enerji işçilerinin işe geri dönme talebiyle sürdürdükleri direniş 14. gününde. İşçiler bugün de şirkete, taleplerin karşılanması çağrısı yaptı.

ANKARA – DİSK/EnerjiSen’e üye oldukları için işten çıkarılan EnerjiSA işçilerinin direnişi 14. gününde kararlılıkla sürüyor. İşçiler bugün de Başkent Elektrik Genel Müdürlüğü önünde taleplerini yineledi ve atılan işçilerin derhal geri alınmasını istedi.

Taleplerin yer aldığı dövizlerin taşındığı eylemde, söz alan işçiler maruz kaldıkları haksızlıkları aktardı. EnerjiSA’ya, “Yöneticilere soruyorum kararlardan geri dönülemez mi, bu kadar mı zor?” sorusunu yönelten işçiler, talepleri kabul edilene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Enerji-Sen İç Anadolu Bölge Temsilcisi Osman Çokaman ise dün akşam Sincan’da trafo patlaması sonucu bir işçinin yaralandığını hatırlattı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Çokaman, “Bu durum gösteriyor ki, şirketin önüne gelen belgelerden EnerjiSa çalışanları bir istatistik. Burada her arkadaşımız derdini anlattı. Görüyoruz ki işçiler rakamlardan, istatistiklerden ibaret değil. Her şeyden önce insanız biz. Öyle imzalarla kapının önüne koyacağınız insanlar değiliz, gerekirse direne direne hakkını sokak sokak arayan işçileriz. Bizim bir hikayemiz var, üç haftadır direnişle anılıyor” diye konuştu.

Eylem sloganlarla sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!