Migros İşçileri Direnişle Taleplerini Kabul Ettirdi

Migros’un Esenyurt’ta bulunan deposunda yemeklerin kurtlu ve bozuk çıkması, kötü çalışma koşulları, zorunlu fazla mesailer ve düşük ücretlere karşı işçiler iş bıraktılar. 9 Aralıkta iş bırakan yüzlerce işçi bir gün önce işten atılan arkadaşlarının da işe geri alınmasını istedi. DGD-SEN yöneticileri, şirket yöneticileriyle bir görüşme yaptı ve talepler kabul edildi.

featured

İSTANBUL – Migros’un Esenyurt’ta bulunan deposunda yemeklerin kurtlu ve bozuk çıkması, kötü çalışma koşulları, zorunlu fazla mesailer ve düşük ücretlere karşı işçiler iş bıraktılar. 9 Aralıkta iş bırakan yüzlerce işçi bir gün önce işten atılan arkadaşlarının da işe geri alınmasını istedi. DGD-SEN yöneticileri, şirket yöneticileriyle bir görüşme yaptı ve talepler kabul edildi.

Arkadaşlarının işten atılması bardağı taşırırken 9 Aralık sabah saatlerinde iş bırakan depo işçileri, çalışma koşullarının düzeltilmesini istedi. Migros’un sahibi Anadolu Grubu ve taşeron şirket US Grup yöneticileri, işçilerin haklarını vereceğine polis çağırdı. Ücretlerinde keyfi kesintiler olduğunu, zorunlu fazla mesai dayatıldığını, işyerinde verilen yemeklerin sağlıksız olduğunu, ücretlerin çok düşük olduğunu dile getiren işçiler talepleri kabul edilinceye kadar çalışmayacaklarını kararlılıkla savundular.

Neticede depoya gelen Us Grup patronu Veysel Cingöz, işçiler ve DGD-SEN başkanından oluşan heyetle görüşme yapmak zorunda kaldı. Görüşme sonucunda taleplerin kabul edildiği, işten atılan işçinin ise geri alındığı duyuruldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!