KPSS Sorularının Sızdırılmasına Dair Tarikat Bağlantısı Açığa Çıktı

KPSS 2022’de soruların daha önce Yediiklim Yayınevi’ne ait dene sınavlarında çıktığı iddialarına ilişkin DDK’nın yürüttüğü incelemede ilk sonuçlara ulaşıldı. Buna göre, bir tarikatla bağlantılı dershaneye ulaşıldı. Dershanede eğitim gören 21 kişinin sorulara birebir aynı cevabı verdiği kaydedildi.

featured

İSTANBUL- Geçen pazar yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2022’de çıkan soruların bazılarının daha önce Yediiklim Yayınevi’nin deneme sınavlarında yer aldığı ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından inceleme başlatılırken, T24’te yer alan habere göre incelemede ilk sonuçlar elde edildi.

TARİKAT BAĞLANTISI ÇIKTI

Araştırma çerçevesinde adı ve yeri henüz gizli tutulan bir dershaneye ulaşıldı.

Söz konusu dershanenin halen devlette etkin olarak faaliyet yürüten ve önemli devlet kurumlarında mensupları bulunan bir tarikatla bağlantısının bulunduğu tespit edildi. Ayrıca, KPSS’den kısa süre önce aynı dershanede yapılan KPSS denemesindeki soruların bir bölümünün hafta sonu gerçekleşen oturumlarda adaylara cevaplaması için dağıtılan soru kitapçıklarında yer aldığı görüldü.

Aynı dershane üzerinde devam eden araştırmalarda, burada eğitim gören ve son KPSS’ye giren 21 adayın cevap kağıtlarındaki yanıtların bire bir aynı olduğu belirlendi. DDK uzmanlarının soruşturmayı bu yönüyle derinleştirdiği öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!