Koç Üniversitesi İşçileri Saldırılara Rağmen Direnişte Kararlı

Koç Üniversitesinde çalışan temizlik işçilerinin direnişi 9. gününde. Eylem takvimlerini paylaşan işçiler, dayanışma çağrısı yaptı.

featured

İSTANBUL – Koç Üniversitesi’nde işten çıkarılan altı temizlik işçisinin direnişi 9. gününe girdi. Taşerona bağlı çalışan temizlik işçilerinin bayram ikramiyesi ve sosyal hakları talebiyle topladıkları imza sonrası iş yerleri değiştirilerek sürgüne gönderildi.

İşçiler Koç Üniversitesi ana kampüs önünde 18 Temmuz günü direnişe başladı. İlk gün jandarma saldırısında gözaltına alınan işçiler, hiçbir saldırının kendilerine geri adım attıramayacağının altını çizerek, taleplerinden vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

“Hak talep etmek suç değildir. Haklarımız için direniyoruz, kazanacağız” yazılı pankart ile direnişlerini sürdüren işçilere çokça dayanışma ziyareti de gerçekleşiyor. Aynı zamanda da Koç Üniversitesi işçileri, tüm sınıf kardeşlerinin direnişini selamlıyor. ETF işçilerinin direnişini selamlayan kadın içiler, “Sonuna kadar hep beraber direne direne kazanacağız” dedi.

Koç Üniversitesi işçileri sosyal medyada da direniş takvimini paylaştı. İşçilerin eylem ve etkinlikleri şöyle:

– 26 Temmuz: Koç Üniversitesi Ana Kampüs önünde 12.30-17.30 eylem. 21.00’de tag eylemi.
–  27 Temmuz: Koç Üniversitesi Ana Kampüs önünde 07.00’da, Koç Holding önünde ise 12.30’da eylem.
– 28 Temmuz: Koç Üniversitesi Ana Kampüs önünde 12.30-17.30 eylem.
– 29 Temmuz: Koç Üniversitesi Ana Kampüs önünde 07.00’de, Koç Hastanesi önünde ise 12.00’de eylem.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!