Kendine Özel İndirim İsteyen Polis, İsteğini Kabul Etmeyen Esnafı Hastanelik Etti!

İstanbul Şile’de kebapçılık yapan Ö.A 10 Haziran günü ‘indirimli’ yemek isteyen polislere yemek vermediği için polisler tarafından baygınlık geçirene kadar dövüldü. Ö.A, polislerin daha önce de kendisini tehdit ettiğini söyledi.

İSTANBUL – Şile’de polisler tarafından feci şekilde dövülen Ö.A. şikayetçi oldu. Bilinci kapanıncaya kadar dövülen Ö.A.’ya yapılan işkence, güvenlik kameralarına yansıdı

İstanbul’un Şile ilçesinde kebapçılık yapan Ö.A. 10 Haziran’da polis memurları tarafından feci şekilde darp edildi.

Polislerin uyguladığı şiddet nedeniyle baygınlık geçiren Ö.A. yerde baygın halde yatarken bile dövüldü.

Ö.A., kendisine sokak ortasında işkence yapan polisler hakkında şikayetçi oldu.

“İndirimli yemek istediler” iddiası

İddiaya göre, Ö.A.’yı öldüresiye döven polisler, daha önce kendisinden indirimli yemek istedi. Ö.A. bu isteği reddetti. Daha sonra aynı polisler, Ö.A.’nın işletmesinin paket servisine yardımcı olan A.Ö.’nün, geçmişte sabıka kaydı olması nedeniyle sık sık üstünü aramaya başladı.

Bu aramalardan biri de, darp edilen Ö.A.’nın işletmesinin önünde oldu. Ö.A. bu duruma itiraz ederek, aramanın işletmenin önünde yapılmamasını, müşterilerine kötü göründüğünü söyledi.

Bayıltıp dövmeye devam ettiler

Bunun üzerine polisler Ö.A.’nın da üzerini aradı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, aramadan kısa bir süre sonra, polislerle Ö.A. arasında itiş kakış yaşandı.

İtiş kakışın ardından önce iki polis memuru Ö.A.’yı darp etmeye başladı. Daha sonra iki polise katılan başka polisler de Ö.A.’ya vurmaya başladı. Yere düşen Ö.A., yerde de tekme ve yumruklarla darp edildi.

Polisler, bilinci kapanan Ö.A.’yı baygın yatarken de dövmeye devam etti. Sokak ortasında işkence gören Ö.A., çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ö.A., iki günlük tedavisinin ardından taburcu oldu.

Polisler hakkında şikayetçi oldu

Şikayetçi olan Ö.A.’nın Şile Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifadesi alındı.

Ö.A. ifadesinde kendisini darp eden polisler hakkında gasp suçlamasında da bulundu. Darp edildiği sırada telefonunun polisler tarafından kırıldığını ileri süren Ö.A., dükkandaki mallarına da zarar verildiğini söyledi.

Ö.A. ayrıca, polislerin kendisini uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla karaladığını, evinin ve işyerinin arandığını da ifade ederek, itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı gerekçesiyle de şikayetçi olduğunu belirtti.

Şile Emniyeti’nden henüz cevap yok

Olayla ilgili cevap hakkını kullanması için pek çok kez ulaşmaya çalıştığımız Şile İlçe Emniyet Müdürlüğü, aramalarımıza yanıt vermedi.(interpent)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!