Kadıköy Belediyesi İşçileri Ek Zam Talebiyle İş Durdurdu

Kadıköy Belediyesi işçileri Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube'nin çağrısıyla yarım gün iş bırakarak, "Barınamıyoruz, beslenemiyoruz, geçinemiyoruz ek protokol istiyoruz" dedi.

featured

İSTANBUL – Kadıköy Belediyesi işçileri ücretlerin iyileştirilmesi talebiyle yarım gün iş durdurdu. Kadıköy Belediyesi binası önünde toplanan işçiler binaya “Barınamıyoruz, beslenemiyoruz, geçinemiyoruz ek protokol istiyoruz” yazılı pankart astı.

Aldıkları ücretlerle geçinemediklerini söyleyen Kadıköy Belediyesi işçileri, belediye yönetimiyle yaptıkları görüşmelerden de bir sonuç çıkmayınca yarım gün iş durdurarak uyarı eylemi yaptı. Geçinebilecek bir ücret istediklerini yineleyen Kadıköy Belediyesi işçileri taleplerinin karşılanmadığı taktirde eylemlerinin devam edeceğini söyledi.

Kadıköy Belediyesi işçilerinin örgütlü olduğu DİSK’e bağlı Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube’nin çağrısıyla belediye önünde toplanan işçiler, “Ek protokol istiyoruz”, “Beslenme çantaları boş! Çocuklarımızı besleyemiyoruz”, “Bıçak kemiği deldi geçti” ve “Kızma bize başkan çok yoksuluz” yazılı dövizler taşıdı.

“GEÇİNEMİYORUZ”

Basın açıklamasını okuyan Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Nazan Gevher Çam Ay, iktidarın yanlış politikaları sonucu belediye işçilerinin haklarının gasp edildiğini söyleyerek, “İlave tediye hakkımızı vermediler, kadro hakkımızı vermediler sonuç her yerde geçinemediğini söyleyerek direniş başlatan belediye işçileri. Kirasını ödeyemediği için arkadaşının yanına taşınan işçiler var aramızda. Kadıköy’de çalışan tüm işçi arkadaşlarımız bu yoksulluğun sebebinin AKP iktidarı olduğunun farkında ama biz belediye yönetimimizden iyileştirmeyi talep ediyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!